Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 22:39 Bu haber 8925 kez okundu
 
Ceylanpınar'da işçi kıyımı ile birilerinin intikamı mı alınıyor?
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçe belediyesinde 2018 yılında KHK ile taşerondan kadroya geçen 61 işçinin işine son verildi.
GÜNDEM Haberi
Ceylanpınar'da işçi kıyımı ile birilerinin intikamı mı alınıyor?

Ceylanpınar Belediyesinde 2018 yılında KHK ile çıkan yasayla sürekli işçi kadrosuna geçen işçiler yersiz bahane ve tutanaklarla işinden olmaya başladı. Belediye başkanlığını Abdullah Aksak'ın kazanmasının ardından çalışan işçilerin yerleri değiştirilerek bugüne kadar yapılmayan işlere yönlendirildi. Alın teri ile ekmeğini kazanmak için verilen her işi yapan belediye iççileri adeta kıyıma uğradı.

Her geçen gün aslı astarı olmayan nedenlerle tutanakları tutulan işçilerin sayısı artarken işten atılmalarda başladı. Belediye başkanlığını Abdullah Aksak'ın kazanmasının ardından işine son verilenleri sayısı 61 oldu. Vatandaşlar ise sosyal medya hesaplarından HDP'nin intikamını Ak Parti alıyor paylaşımlarıyla duruma tepki gösterdi. İşine son verile bazı çalışanlar ise "Bu aziz mübarek günlerde ocağıma ateş düşürenleri sana havale ediyorum allahım" paylaşımı ile sosyal medyada paylaşarak duruma tepki gösterdi.

Belediye personelleri işlerini zamanında ve belirtilen kanuna uygun yapsalar da Ceylanpınar Belediyesinde işten çıkarmaların sayısı her geçen gün artıyor. Belediye başkanı Aksak ise çıkarılan işçilerin yerine kendi yandaşlarını işe aldığı iddia edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ceylanpınar'da, işçi, kıyımı, ile, birilerinin, intikamı, mı, alınıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı